Vrácení DPH

Do zemí mimo EU zasíláme zboží bez DPH. Výjimku tvoří Švýcarsko. Jestliže nakupuješ v pobočce Louis jako občan země mimo EU, platíš na tamní pokladně ceny včetně německé DPH. Informace o tom, jak dostaneš v tomto případě daň zpět, najdeš zde.

Global blue tax free

Předpoklady pro vrácení DPH za nákupy v pobočce Louis

Vrácení DPH je obecně možné pouze pro občany ze zemí mimo EU.

Z osvobození od daně je vyjmuto zboží, které slouží k vybavení nebo napájení soukromého dopravního prostředku (např. motorka, osobní automobil, kombík, sportovní loď, plachetnice, letadlo). U dotčeného zboží se jedná jak o díly motorového vozidla, které jsou pevně spojeny s vozidlem (např. nosiče zavazadel, díly kapotáže, náhradní díly, podložky proti pádu atd.), tak i o takové, které patří jako pohyblivé díly do výbavy vozidla, např. tažná lana, rezervní pneumatiky, lékárnička. Osvobození od daně pro vývozní dodávky v nekomerční cestovní dopravě také nepodléhá zboží pro zásobování vozidla (např. akumulátorová kyselina, čisticí prostředky atd.).

Vrácení DPH prostřednictvím Global Blue

Ve všech pobočkách máš možnost nechat si vystavit formuláře Tax Free o tvém nákupu. S těmi si můžeš nechat DPH vyplatit po odečtení servisního poplatku účtovaného Global Blue. Tuto možnost máš v každé refundační kanceláři (na letištích a hraničních přechodech) po dobu tří let od nákupu. Adresy kanceláří a další informace najdeš zde:

Důležité – vývoz musí proběhnout do čtyř týdnů od nákupu.

Tvoje výhoda – po překročení hranice se nemusíš vracet na pobočku pro vyplacení DPH, DPH je ti vrácena okamžitě. Vyplacení DPH v našich pobočkách není možné.

Výjimku tvoří zaměstnanci NATO

Jako člen NATO si můžeš nechat proplatit DPH přímo na pobočce, když předložíš vyplněný realizační list pro německé zboží osvobozené od DPH a realizační list podepsaný tvojí služebnou.

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar