Jak motorkáře chrání ledvinové pásy

Ledvinové pásy patří k nejprodávanějšímu kusu oblečení pro motorkáře. Na „motorkářském korzetu“ tedy musí něco být. K čemu ale ledvinový pás přesně slouží, o tom koluje několik teorií. Dostatečný důvod k tomu, aby se věci pro jednou vyjasnily.

Ledvinové pásy

Co umí – a co neumí ledvinové pásy

To, že jsou ledvinové pásy nutné k ochraně ledvin před otřesy a vibracemi, to patří do říše pohádek. Prochladnutí ledvin se nemusíš bát ani bez ledvinového pásu. Pás však dokáže zadržet chlad a průvan – už jen z toho profitují především zádové svaly. Ledvinový pás navíc přebírá podpůrnou funkci. Obojí zabraňuje pnutí, šetří kondici a zlepšuje komfort jízdy na dlouhých trasách. Ledvinový pás je tedy určitě rozumná koupě. Jedinou otázkou tedy je: který koupit? Odpověď velmi závisí na podmínkách, ve kterých se pás používá.

Správné nasazení ledvinového pásu

Který ledvinový pás je ten správný?

V teplých letních dnech by měl sice pás chránit před průvanem kritickou oblast zad, např. mezi (motorkářskými) džíny a koženou bundou, ale měl by být také prodyšný. Příklad takového kandidáta do hezkého počasí zobrazuje foto vlevo.

V chladných dnech obzvlášť doporučujeme vícevrstvé pásy. Jako materiál pro vnější vrstvu se nabízí elastické pěny typu neoprenu v kombinaci s vliesovou vnitřní stranou nebo termopodšívkou, která může být také odnímatelná. Pro velmi mrazivé příležitosti existují také ještě pásy s kapsami na gelové tepelné polštáře – opravdová lahůdka při jednomístných teplotách.

Pro všechny modely platí: Ledvinový pás patří přes spodní oblečení a pod motorkářskou bundu. Tak nejlépe plní svou funkci.

Výběr ledvinových pásů

Funkční prádlo

Funkční prádlo

Dřív se mezi motorkáři říkalo: „Buď mrzneš nebo se potíš.“ Dnes má Louis spoustu funkčního prádla, které výrazně zpříjemňuje tělesné klima.

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar