Tipy pro jízdu na motorce s dětmi

Co může být hezčí, než nadchnout dítě pro vlastní vášeň. K tomu patří také velká míra odpovědnosti, protože kdo by chtěl vystavit děti zbytečným nebezpečím.

 Jízda na motorce s dětmi

Předpoklady pro jízdu na motorce s dětmi

V Německu smí jezdit děti jen tehdy, když mohou bezpečně postavit nohy na stupačky a umí se samy držet. V opačném případě musí být dítě umístěno ve speciálním dětském sedáku a musí být zajištěno, že se nohy nemohou zachytit do paprsků kola. V Rakousku platí pro spolujízdu na motorce obecně minimální věk 12 let. Vlastně je to samozřejmé: Člověk by měl uvažovat, že vezme dítě s sebou, pouze v případě, kdy o to samo požádá.

Dětský sedák

bezpečný a pohodlný dětský sedák pro motorky a čtyřkolky

  • bezpečný a pohodlný
  • jednoduchá montáž
  • k dodání ve dvou velikostech
 Ledvinový pás

Ledvinový pás s integrovanými držáky

  • optimální bezpečnost pro spolujezdce
  • 4 držáky
  • 2 zásuvné spony

Upozornění: Před jízdou se dohodni na jednoduchých znameních (poklepáním), aby potomek mohl ukázat, když chce něco říct. Ještě lepší: Interkomy umožňují snadnou komunikaci na cestách. Jezdi defenzivně, předvídavě a vyrovnaně. Vyhni se prudkému zrychlování a brzdění a udržuj si odstup. Zpočátku jezdi pouze krátké vzdálenosti do cca 30 minut. Dělej časté přestávky, aby se dítě mohlo pohybovat a uvolnit. Vyhledávej cíle, které jsou pro dítě atraktivní. Vždy se zeptej, jestli to dítě ještě baví. Zohledni přání dítěte.

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar