Péče o motorku: Tak stroj zůstane fit

Přidaná hodnota: Péče a údržba

Péče a údržba motorky

Péče o vozidlo není jen o zachování líbivého vzhledu. Zkušený motorkář vždy využívá této příležitosti k tomu, aby se ujistil, že je vozidlo technicky v pořádku.

Netěsnosti v motoru, roztřepené kabely, rez na chromovaných dílech nebo uvolněné šrouby při čištění okamžitě upoutají pozornost. Pro mytí stroje si prosím najdi vhodnou mycí plochu, např. na čerpací stanici. U babičky na zahradě nebo na ulici není mytí vozidel povoleno. Pokud chceš použít vysokotlaký tryskač, dbej na dostatečnou vzdálenost od citlivých částí, jako je řetěz, ložisko hlavy řízení, silentbloku nebo kola. V opačném případě bys mohl spláchnout tukovou náplň. Zástrčky v elektrickém systému vozidla také reagují na použití vysokého tlaku následnými svodovými proudy nebo problémy s kontakty. Důležité: Motorka musí před mytím vychladnout.

Jakmile je potom motorka zase hezky čistá, zkontroluj nejlépe hned techniku: Fungují všechna osvětlovací zařízení? Jsou hladiny oleje a chladicí kapaliny, hloubka profilu a tlak v pneumatikách, napnutí hnacího řetězu a tloušťka brzdového obložení správné?

Když už jsme u brzd: Než se odvážíš sám vyměnit brzdové obložení nebo brzdovou kapalinu, určitě si vyhledej profesionální podporu. Tvůj život může záviset na fungujících brzdách.


"Stěží existuje lepší možnost, jak poznat svou vlastní motorku a pochopit její techniku."


Údržba motorek a WD-40

Nejen umýt

Dobře namazaná vydrží déle, lépe funguje a méně rezaví.

Údržba motorky – hladina oleje

Zkontroluj hladinu oleje!

Musí vypadat takto: Hladina oleje těsně pod maximální hodnotou. Olej je ale takto světlý a čirý pouze přímo po naplnění.Péče o oblečení

Péče o oblečení

Stejně jako opečovávaná motorka, i správně ošetřované motorkářské oblečení odmění svého uživatele dlouhou životností a optimální funkcí. 
Co bys měl při péči respektovat, najdeš zde:

schraubercrew-mood.png

Tipy mechaniků

Tyto tipy pro péči a mnoho dalších pomocných obrázků najdeš v podrobné podobě v servisní části Louis.

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar