Poloha sezení na motorce: Uvolněná a bezpečná jízda

Zůstaň v klidu: správná poloha sedu

Nic není pro zábavu při jízdě na motorce tak důležité jako pohodlná a uvolněná poloha sedu.

Pouze ten, kdo správně sedí, může provádět všechny pohyby potřebné při jízdě rychle, přesně a bez zbytečné námahy.

Motorkářské trio při jízdě v zatáčkách
  • Dostaň se na nádrž: Volba polohy sedu daleko vpředu na sedáku má dvě hlavní výhody: Za prvé, je obzvlášť dobrý kontakt s motorkou. Člověk cítí reakce stroje. Za druhé, být tak blízko řídítek znamená, že jsi méně v pokušení se o ně opřít. Zapamatuj si: Řídítka jsou od toho, aby řídila. Podporu zajišťují nohy na nádrži.
  • Rovná záda: Viset na motorce jako mokrý pytel nejenže vypadá dost nevkusně, ale blokuje také potřebnou pohyblivost v kyčlích, například při provádění úhybných manévrů. Udržuj tedy pánev vpředu a břišními a zádovými svaly udržuj rovnou páteř.
  • Uvolněná ramena: Typickým začátečnickým fenoménem jsou zvednutá ramena, často v souvislosti s napjatými čelistními svaly. Výraz napětí a také velké námahy. Toto napětí stojí nejen sílu a v konečném důsledku koncentraci, ale také mobilitu a schopnost rychle reagovat na dopravní situace. Jediná věc, která pomáhá, je sám se sledovat: Zatnu zuby? Mohu si rameny zakrýt uši? Pokud ano, pak nech ramena vědomě volně viset, uvolni žvýkací svaly a v neposlední řadě zpomal rychlost na pohodlnou úroveň.
  • Lokty mírně ohnuté: Rovnýma rukama se řídí těžko. Nejlepší je tedy i zde zajistit uvolněný posed, abys mohl kdykoliv dávat rychlé a dobře dávkované impulsy řízení.
Předloktí, ruky a prsty tvoří jednu linii

Tvoří jednu linii

  • Předloktí, ruka a prsty tvoří jednu linii: To je důležité pro rychlé a bezpečné ovládání plynu, spojky a brzdy. A zabraňuje křečím. Vyzkoušej to a v případě potřeby trochu otoč páčkou brzdy a spojky nahoru nebo dolů.
Bříško nohy na stupačkách

Bříško nohy na stupačky

  • Říká se, že existují řidiči, kteří při zatáčení používají nohy jako „snímače polohy náklonu“: Pokud holínka brousí o silnici, je motorka dostatečně nakloněná. Za prvé to není pravda, za druhé si poničíš krásné motorkářské holínky a za třetí si můžeš ošklivě poranit nohu a riskovat pád. Proto patří nohy s bříškem na stupačky. Tato poloha má další výhodu v tom, že se můžeš optimálně podepřít proti větru a nárazům.

Ergonomie – nastavitelné páky

Ergonomické příslušenství pro motorky

Pokud ti všechny tipy nepomohou, má Louis také spoustu příslušenství, které můžeš použít k optimalizaci ergonomie svého stroje.

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar