Trénink bezpečné jízdy: Více radosti z jízdy na motorce

Trénink bezpečné jízdy a jízdy v zatáčkách

Mnoho začátečníků už nasbíralo na konci své první motorkářské sezóny dost zkušeností a má určitou úroveň rutiny. A následující jaro zjistí, že se hodně z toho přes zimu někde vypařilo. Najednou chybí bezpečnost, důvěra v pneumatiky, brzdy a ve vlastní schopnosti. To je přesně ten správný čas na důkladné oprášení naučeného na tréninku bezpečné jízdy pod odborným vedením. Je úžasné, jak rychle získáš svoji rutinu a kolik nových věcí se za takový jeden den na tréninku naučíš. Ne nadarmo si takový trénink každoročně dopřeje mnoho „ostřílených jezdců“. To všechno je kromě toho velká zábava, protože si můžeš na uzavřené ploše bezpečně vyzkoušet všechno možné.

Trénink bezpečné jízdy a jízdy v zatáčkách

Systematicky k větší zábavě a bezpečnosti: Trénink pod profesionálním vedením.

Dalším stupněm tréninku by pak byl trénink jízdy v zatáčkách. I zde jsou zaručeny úspěšné zážitky, protože instruktoři účastníky pečlivě zasvětí do zábavy v šikmých pozicích. Strach z přetížení je tedy úplně zbytečný. A každý další stupeň naklonění v šikmé pozici je skutečným přínosem pro bezpečnost v případě nouze – například když vjedeš do zatáčky příliš rychle.

Existuje mnoho poskytovatelů tréninku bezpečné jízdy a různý je i obsah tréninků. Na bezpečné straně jsi s organizátorem, který trénuje podle směrnic Německé rady pro bezpečnost silničního provozu. Veškeré informace najdeš na adrese www.dvr.de

Na závěr ještě jeden tip: Takový trénink je skvělým dárkem k narozeninám nebo Vánocům. Argument bezpečnosti vždy přitahuje! ;-)


Tipy pro řidiče z praxe

Tipy od profesionálů pro začátečníky na motorce

Jízda na motorce je jako hra na klavír: Bez cvičení z toho nic nebude. To platí nejen pro tréninky bezpečné jízdy. I v běžném životě je důležité využít každou příležitost ke cvičení. Zde najdeš praktické tipy, které ti pomohou získat rutinu, jistotu a radost z jízdy.

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar