Funkční prádlo

Dřív se mezi motorkáři říkalo: „Buď mrzneš nebo se potíš.“ Dnes má Louis spoustu funkčního prádla, které výrazně zpříjemňuje tělesné klima.

Funkční prádlo

Funkční prádlo

Ochranné oblečení začíná na kůži – funkčním prádlem: Slouží aktivní bezpečnosti tím, že chrání kondici řidiče, zabraňuje přehřátí a prochladnutí a umožňuje tak vyšší míru koncentrace a pozornosti.

Vlákna téměř neabsorbují vodu. Místo toho je vlhkost v tkanině distribuována a může se tak rovnoměrně odpařovat. Jedině tak může pot unikat přes klimatickou membránu svrchního oblečení jako vodní pára. Bez ohledu na teplotu vzduchu je pokožka vždy suchá a teplá. Aby nedošlo k přerušení transportu vlhkosti mezi spodním prádlem a klimatickou membránou, měla by se nosit také hřejivá druhá vrstva. Vrstva z funkčních vláken (např. vlies). Ideální na cesty: Funkční prádlo schne extrémně rychle. Může se večer vyprat a druhý den ráno znovu obléct. Je tak lehké – a kdo chce tahat víc zavazadel, než je nutné?

Funkční oblečení

Funkční prádlo
Funkční prádlo

1. První vrstva

Funkční spodní prádlo: Speciální syntetická vlákna regulují tělesnou teplotu tím, že nechávají odpařovat vlhkost na pokožce a odvádí ji ven. Jenom tak může klimatická membrána splnit svůj účel – v létě I v zimě. Běžná bavlněná trička to nezvládnou, protože vážou vlhkost.

2. Druhá vrstva

Dodatečná izolace v chladnějších dnech. Přebírá také další odvádění vlhkosti ven. Dobře se hodí lehké funkční košile a bundy, také ze syntetických vláken, ale také vliesová trička a softshellové bundy.

K produktům

3. Třetí vrstva

Vnější ochranná vrstva. Chrání nejen před následky nehod, ale také před větrem a deštěm. A v konečném důsledku zajišťuje, že se vlhkost odvádí do prostředí jako vodní pára přes klimatickou membránu (u většiny textilních bund a kalhot).


Upozornění:
Funkční prádlo prosím nikdy neošetřuj aviváží! Ta slepuje vlákna a zhoršuje odvádění vlhkosti. Nejlepší je použít speciální funkční prací prostředek.

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar