Tipy pro péči: Motorkářské oblečení udržuj v dobrém stavu

Stejně jako opečovávaná motorka, i správně ošetřované motorkářské oblečení odmění svého uživatele dlouhou životností a optimální funkcí. Co bys měl při péči respektovat, najdeš zde.

Péče o oblečení

Textilní oblečení s klimatickou membránou

Když se oblečení zašpiní, klimatická membrána sice zůstává vodotěsná, ale schopnost dýchat postupně klesá. Proto jej radši častěji per.

  • Textilní oděvy s klimatickou membránou lze většinou bez problémů prát v pračce. Přitom bezpodmínečně dodržuj pokyny pro správnou péči na všitém štítku. Je vhodné použít speciální prací prostředek, jinak může dojít k poškození membrány. Nikdy nepoužívej aviváž!
  • Při sušení se vyhni nadměrnému horku.
  • Poté ošetři impregnačním sprejem na textil, který odpuzuje nečistoty a vodu.
Péče o textil – Impregnace

Předtím | Potom

Péče o textil

Tak působí impregnace: Kapky deště stečou po povrchu. Voda vůbec nepronikne do vrchního materiálu.


Kožené oblečení

Kůže je extrémně odolná proti roztržení a oděru, přizpůsobí se pružně svému nositeli a je prodyšná. Aby to tak zůstalo po mnoho let, potřebuje přírodní produkt trochu pozornosti:

  • Čištění: zašpiněnou hladkou kůži ošetři pouze čistou vodou nebo speciálním sprejem na čištění kůže. Sušení pouze při pokojové teplotě. Poté naimpregnuj speciálním tukem na kůži. Doporučujeme také nastříkat ochranu proti vlhkosti.
  • Rukavice bez podšívky časem ztvrdnou a potom zkřehnou. Proto je jednou až dvakrát ročně důkladně umyj teplou vodou a trochou jemného mýdla. Pro namazání vnitřní strany je nejjednodušší natřít si na ruce tenkou vrstvu tuku na kůži a nasadit si rukavice.
  • Pro kožené holínky platí stejná doporučení jako pro ostatní kožené produkty. Ale: nepoužívej žádné oleje ani tuky, protože příliš změkčují kůži. Vhodnější jsou: produkty na bázi vosku.
  • Vždy respektuj všitý štítek s informacemi o správné péči!
Péče o kůži voskem

Péče o kůži

Dobrý tuk na kůži udržuje kůži pružnou a chrání ji před nečistotami a vlhkostí.


Helma a hledí

Obzvlášť hledí potřebuje intenzivní péči, protože špatný výhled je vždy bezpečnostním rizikem. Abys předešel poškrábání, prach a zbytky hmyzu důkladně namoč (mokrým kuchyňským papírem nebo speciálním čističem na hledí) a opláchni čistou vodou. Osuš měkkým hadříkem (neutírej!). Nezapomeň na vnitřní stranu.

Čištění hledí – helma

Čištění hledí

Pokud je to možné, nech zaschlé zbytky hmyzu několik minut namočené. Pak je lze odstranit bez poškrábání.

Tipy: Stanici na čištění hledí najdeš v každé pobočce Louis. Na cesty: speciální čisticí ubrousky. Na čištění polstrování helmy má Louis v programu speciální čisticí sprej.


Prostředky pro údržbu a péče o motorku

Péče o motorku a její údržba

Sotva existuje lepší způsob, jak poznat svou vlastní motorku a pochopit její techniku.

SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar